Program Communication Summitu 2024

O2 universum, Praha

Program

středa - 5 / 6 / 2024

08:00-09:00

Registrace, networking

09:00-11:00

Blok A: Pozitivní noty

Moderuje:
Jan Patera , Partner, Blue Events
Možná největší chyba reklamního průmyslu. Co s ní?
Jaroslav Malina
Jaroslav Malina Chief Communication Officer, Publicis Groupe
Tomáš Preněk
Tomáš Preněk Head of Strategy, Publicis Groupe
09:00-11:00

Možná největší chyba reklamního průmyslu. Co s ní?

O čem to bude?

Jako střelit se do vlastní nohy. Tak by se dalo dnešní optikou nazvat někdejší oddělení kreativy od mediálního plánování. Dávalo to tehdy pro agentury a inzerenty smysl? A funguje to i v dnešním mediálně fragmentovaném světě? Pozitivní je, že i dnes existují cesty, jak značkám přinést skutečně integrovaná řešení.

Jaroslav Malina

Jaroslav Malina

Chief Communication Officer, Publicis Groupe

Vede komunikační pilíř skupiny Publicis Groupe, kam patří agentury Leo Burnett, Saatchi & Saatchi a MSL. Předtím působil 12 let v McCann Prague. Během dosavadní kariéry v reklamě se podílel na kampaních pro klienty jako Fortuna, IKEA, Vodafone, Mastercard Air Bank, McDonald’s a dalších. Je členem prezidia AKA a pravidelně přednáší na VŠKK.

Tomáš Preněk

Tomáš Preněk

Head of Strategy, Publicis Groupe

Tomáš vede v Publicis Groupe strategický tým, se kterým připravuje brandové strategie pro klíčové klienty napříč skupinou. Podílel se na nových komunikačních konceptech pro značky Fortuna, Opavia, Walmark, Amundsen nebo třeba Portu. Před příchodem do Publicisu pracoval sedm let v agentuře Isobar (dnes součástí Dentsu), kde spolupracoval na kampaních pro značky ŠKODA Auto, Lenovo, Člověk v tísni a další, které získaly ocenění v ADC, Effie a dalších českých a zahraničních soutěžích.

Datová inspirace: Pozitivní reklamní komunikace a její vliv na nákupní chování
Tomáš Hynčica
Tomáš Hynčica jednatel, NADA Research
Ondřej Veis
Ondřej Veis jednatel, NADA Research
09:00-11:00

Datová inspirace: Pozitivní reklamní komunikace a její vliv na nákupní chování

O čem to bude?

Jak prostřednictvím práce s daty budovat efektivní komunikaci? Jak různé skupiny spotřebitelů vnímají komunikaci značek? Vysvětlíme, jaký dopad na dobré vnímání značky má pozitivně budovaná komunikace a jak ji vlastně nastavit. To vše na základě unikátní analýzy z Národních dat – nejrozsáhlejšího datového nástroje na českém trhu disponujícího téměř 20 tisíci respondenty. Exkluzivně pro Communication Summitu se můžete těšit i na rozšíření Národních dat o další klíčové a aktuální otázky související s konceptem pozitivní komunikace. Komu pomáhá? A komu nesnese modré z nebe? Je zárukou úspěchu značky na trhu? A naopak: jak může úspěchu pomoci konfrontační způsob komunikace, který se do reklamy přenáší z našich každodenních životů?

Tomáš Hynčica

Tomáš Hynčica

jednatel, NADA Research

Vede výzkumnou agenturu ResSOLUTION Group, která se specializuje zejména na marketingové a mediální výzkumy. Předtím působil řadu let ve společnosti Nielsen, kde vedle řízení výzkumného oddělení spoluzakládal a následně vedl obchodní sekci monitoringu reklamy. V současnosti je též jednatelem společností NADA Research (výzkum/data) a European National Panels (online panel respondentů). V oboru výzkumu trhu působí přes 15 let.

Ondřej Veis

Ondřej Veis

jednatel, NADA Research

Je ředitelem výzkumné agentury NMS, kterou založil před 25 lety a postupně vybudoval v jednu z předních výzkumných agentur, která dnes vedle České republiky působí i v dalších zemích. Kromě NADA Research je také jednatelem European National Panels. V obou firmách zúročuje své zkušenosti s rozvojem moderních výzkumných metod a technologií v digitálním prostředí.

Jak budovat odlišnou značku, ale neztratit relevanci
David Daneš
David Daneš Brand and Marcomm Director, O2 Czech Republic
09:00-11:00

Jak budovat odlišnou značku, ale neztratit relevanci

O čem to bude?

Najděte si jednu věc, pro kterou budete známí, říkali… Opakujte to dostatečně dlouho, měřte a posilujte. Bude to fungovat, říkali… A co když ne? Co když vás „North Star“ vašeho brand kompasu zavede na scestí. Zkrátka moc daleko od toho, co vaše zákazníky ve skutečnosti zajímá. Řízení značky totiž není jako práce s buzolou, jak pravil klasik.

David Daneš ve svém příspěvku ukáže, jak technologický brand O2 hledal a našel novou značkovou a komunikační strategii i vizuální identitu šitou na míru cílovému zákazníkovi. Dozvíte se, jak mu dobře porozumět a také jaká výzkumná data k tomu O2 nejlépe pomohla. A nebude chybět ani pár tipů, jak brandovou turbulenci ve firmě s klidem ustát.

David Daneš

David Daneš

Brand and Marcomm Director, O2 Czech Republic

Víc než 6 let vede oddělní marketingové komunikace a značky O2, kde má na starosti komunikační strategii a přípravu veškerých ATL i BTL kampaní pro domácnosti i firmy. Předtím se roky věnoval digitálnímu výkonnostnímu marketingu i komunikaci firmy na sociálních médiích. Vystudoval sociologii, a nejen proto na výzkum a měření v marketingu nedá dopustit.

Proč média nezajímají vaše dobré skutky a lze to vůbec změnit?
Bohuslav Bohuněk
Bohuslav Bohuněk manažer komunikace, SCIO
09:00-11:00

Proč média nezajímají vaše dobré skutky a lze to vůbec změnit?

O čem to bude?

CSR, ESG, dobrovolnictví, charita, pomoc potřebným... Každá firma by do svého okolí ráda vykřičela, kolik dobra a nezištné pomoci světu přinesla. Proč to média nezajímá? A je možné páchat dobro tak, aby se o něm mluvilo?

Bohuslav Bohuněk

Bohuslav Bohuněk

manažer komunikace, SCIO

Byl u založení několika marketingových médií, včetně dodnes vycházejícího týdeníku Marketing & Media. S nástupem covidu svět médií opustil a od té doby se stará o komunikaci vzdělávací společnosti SCIO. Před deseti lety založil na síti LinkedIn skupinu P.R.ciny, která se stala největší tuzemskou komunitou lidí z PR a médií. Na jejím základě vydal knihu „P.R.ciny – 100 mýtů o PR, novinářích a médiích“ oceněnou „zlatým“ Lemurem. V rámci soutěže Zlatý středník 2020 se stal „PR osobností“ roku. Na VŠEM vyučuje public relations a pravidelně přednáší i na své alma mater VŠE Praha.

Keynote Speaker
Aby každý mohl rozumět: Jak složitá témata pojmout pozitivně
Daniel Stach
Daniel Stach popularizátor vědy a moderátor, Česká televize
09:00-11:00

Aby každý mohl rozumět: Jak složitá témata pojmout pozitivně

O čem to bude?

„To nechápu.“ „To nemůžu pochopit.“ „To není nic pro mě.“ Tohle si (docela) často říkají lidé, ke kterým mluví popularizátor vědy Daniel Stach. Sami nevěří, že složitému vědeckému tématu dokážou porozumět, že je zaujme a že se jim bude hodit, o něm něco vědět. Součástí jeho práce je vysvětlovat tak, aby si lidé i přes tenhle postoj nakonec řekli: „Tohle je zajímavé!“ A co víc: aby o tom ještě řekli někomu dalšímu. Co se mu osvědčilo? Na Communication Summitu na příkladech z praxe ukáže, jak komunikovat srozumitelně pro všechny.

Daniel Stach

Daniel Stach

popularizátor vědy a moderátor, Česká televize

Moderátor pořadu Hyde Park Civilizace, ale také mimořádných vysílání k různým tématům, například série speciálních vysílání Země v nouzi během pandemie covid-19. V médiích pracuje od roku 2009, vedl rozhovory s 37 nositeli Nobelovy ceny. Vyučuje na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a vystupuje na konferencích v ČR i v zahraničí. Je členem vědecké redakce ČT. Je po něm pojmenovaná planetka 93256, která se nachází mezi Marsem a Jupiterem. Za svojí práci získal řadu ocenění včetně Ceny Ferdinanda Peroutky, či medaili „za schopnost nadchnout a jednoduše předat složité“ od předsedy Senátu ČR.

11:00-11:30

Coffee break

11:30-13:30

Blok B: Trvale udržitelná komunikace

Moderuje:
Marek Hlavica , Managing Director, APRA
Jsme RESGDY na příští rok?
Kateřina Hrubešová
Kateřina Hrubešová výkonná ředitelka, Asociace komunikačních agentur
11:30-13:30

Jsme RESGDY na příští rok?

O čem to bude?

Udržitelnost ve firmách není jen občanský postoj majitele a zaměstnanců, ale představuje zákonné povinnosti a obchodní příležitosti. Seč si to mnozí z nás neuvědomují, tento a příští rok bude z hlediska ESG klíčový zejména pro fungování firem, které jsou dodavateli velkých společností – tedy i pro celý komunikační průmysl. Co čeká agentury a jejich klienty a proč? Co bychom měli udělat a jak? V těchto pár slovech se skrývají nejen nové obchodní vyhlídky, ale především celková změna strategie a fungování dodavatelských řetězců.

Kateřina Hrubešová

Kateřina Hrubešová

výkonná ředitelka, Asociace komunikačních agentur

Pohybuje se v komunikačním průmyslu 30 let, má agenturní, novinářskou a marketingovou praxi. Posledních 17 let vede různá profesní sdružení, nejdříve Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), dnes největší komunikační platformu v ČR – Asociaci komunikačních agentur. Svoje nadšení pro digitální svět a jeho trendy koření zdravým realismem, které získala dlouholetou manažerskou praxí. Jejím heslem je: technologie jsou na nic, když nemáte vzdělané lidi. Lidi jsou nejvíc.

Továrna na lži: výroba klimatických dezinformací
Vojtěch Pecka
Vojtěch Pecka analytik klimatýmu, Asociace pro mezinárodní otázky
11:30-13:30

Továrna na lži: výroba klimatických dezinformací

O čem to bude?

Kde se bere tolik protichůdných informací o klimatické změně? Proč a jak se z původně vysoce odborného tématu stalo téma kulturních válek a jedna z hlavních os politického štěpení? 

Vojtěch Pecka

Vojtěch Pecka

analytik klimatýmu, Asociace pro mezinárodní otázky

Sociolog a publicista, který se dlouhodobě věnuje sociologii klimatické změny se zaměřením na dezinformační kampaně. Jeho odborným zájmem je historie klimatologie, monitoring fosilní propagandy, vliv ideologií a geopolitiky na informování o klimatické změně. Je autorem knihy „Továrna na lži: Výroba klimatických dezinformací", která získala několik ocenění včetně nominace na Magnesia Litera za publicistiku.

Je body positivity pro značku pozitivní?
Lenka Jonáková
Lenka Jonáková Dove Marketing Manager, Unilever
Juraj Bolf
Juraj Bolf Personal Care Lead CZSK, Unilever
11:30-13:30

Je body positivity pro značku pozitivní?

O čem to bude?

Kampaň Dove za skutečnou krásu letos slaví 20 let. Jak ovlivnila značku, business a svět? A jak se musí změnit do budoucna, aby byla relevantní i v době AI?

Lenka Jonáková

Lenka Jonáková

Dove Marketing Manager, Unilever
Juraj Bolf

Juraj Bolf

Personal Care Lead CZSK, Unilever
Role eko-designu v komunikaci značky
Eliška Novák Knotková
Eliška Novák Knotková zakladatelka, Balance is Motion
11:30-13:30

Role eko-designu v komunikaci značky

O čem to bude?

Jak mohou značky (nejen) komunikačně těžit z eko-designu? Od zmírnění dopadů hlavního předmětu podnikání až po marketingové kampaně, eventy, reklamní a dárkové předměty, eko-design pomáhá nacházet praktická řešení i příběhy, které lze vyprávět. Firmám navíc sbírá potřebné ESG body. Představíme si konkrétní příklady z praxe i klíčové poznatky z nové směrnice o Green Claims.

Eliška Novák Knotková

Eliška Novák Knotková

zakladatelka, Balance is Motion

Po studiu designu začala Eliška svou kariéru jako návrhářka obuvi pro britskou značku Bourgeois Boheme. Následně pracovala jako materiálová konzultantka a lektorka v centru pro inovativní materiály matériO' Prague. Doktorské studium na Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT pod vedením profesora Vladimíra Kočího ji přivedlo k tématu eko-designu. Studio Balance is Motion, které eko-design dostává do praxe, založila v roce 2021.

RICPIC: Prezentační soutěž na téma: Sbohem greenwashingu
Pavel Galík
Pavel Galík Strategy & Digital Director, Omnicom Media Group
Martin Klusoň
Martin Klusoň Head of Marketing, skupina Proficio
Vendula Margaretis Rechová
Vendula Margaretis Rechová Brain on Brands
11:30-13:30

RICPIC: Prezentační soutěž na téma: Sbohem greenwashingu

O čem to bude?

Jak bude vypadat svět komunikace po pádu greenwashing, když nepodložená zelená tvrzení a označení dostala v Evropské unii červenou? A jak bude vypadat náš svět, když bude greenwashing v přestrojení pokračovat dál?

Ric Pic je kultovní prezentační soutěž komunikačních profíků. Máte sedm minut na to jasně a poutavě představit řešení daného problému. Čtyřistahlavé publikum pak rozhodne, kdo ze tří finalistů ho přesvědčil nejvíc.

Pavel Galík

Pavel Galík

Strategy & Digital Director, Omnicom Media Group

V rámci 16ti let zkušeností napříč mediálními agenturami je zodpovědný za strategii a digitalizaci napříč holdingem Omnicom Media Group, kam patří agentury PHD, OMD, Hearts & Science. Poslední dobou se věnuje propojování světa marketingu, PR, CSR, a ESG. Je členem dozorčí rady Změny k lepšímu, členem Climate & Sustainable Leaders, aktivně spolupracuje s iniciativou NoGreenwashing a dlouhodobě se snaží hledat cestu, jak zdravě uchopit téma ESG v agenturním světě a médiích.

Martin Klusoň

Martin Klusoň

Head of Marketing, skupina Proficio

Za svou profesní dráhu si užil krásy a strasti korporátů i start-upů, většinu pracovní praxe však zasvětil reklamním agenturám. Je autorem přesně jednoho bestselleru „Prasopolis“ a hrdým otcem syna Jáchyma.

Vendula Margaretis Rechová

Vendula Margaretis Rechová

Brain on Brands

Přesně polovinu svého života se věnuje marketingu. Není tak stará, začala už na gymplu. V průběhu časů postavila základ značky úspěšného startupu Skladon, od píky značku MAPPA Ostrava a Ostrava Expat Centre. Jako konzultant přispívá svými vyžádanými i nevyžádanými radami jak v soukromém sektoru, tak i ve veřejné správě. Plave (docela zkušeně) ve vodách G2C komunikace, a občas i v angličtině, ale i přes to je hrdou nositelkou titulu mini MBA in Brand Management by Mark Ritson. Kolik toho asi stihne říct za 7 minut jako rodilá Ostravačka?

13:30-14:30

Oběd

14:30-16:30

Blok C: Jak nejlépe využít AI v marketingu a PR

Moderuje:
Pavel Hacker , Head of Marketing and Affiliates, Oddin.gg
Když pro stromy nevidíme les: Jak zajistit, aby vám AI nezabilo značku
Věra Šídlová
Věra Šídlová Global Creative Thought Leadership Director, Kantar
14:30-16:30

Když pro stromy nevidíme les: Jak zajistit, aby vám AI nezabilo značku

O čem to bude?

Co přináší AI do reklamní tvorby? Umožní vám dělat věci levněji, rychleji… ale co kvalita? Může AI udělat vaše reklamy kreativnější, anebo kvůli AI vaše značka splyne s reklamní šedí? Koukneme se na příklady využití AI v kreativě z celého světa a ukážeme si, jak neztratit „effectiveness mindset“ v době revolučních inovací. Představíme také nejnovější výzkum vnímání možností a rizik AI mezi českými marketéry a PR manažery a komunikačními agenturami.

Věra Šídlová

Věra Šídlová

Global Creative Thought Leadership Director, Kantar

Věra pracuje v globálním týmu Kantaru, kde se zaměřuje na to, jak kreativita může posouvat značky kupředu. Ráda se kouká na to, co se lze naučit od nejefektivnější kreativy a jak to vnést do každodenní marketingové praxe.

AI a data ve službách marketingu: Jak lépe chápat zákazníky a jak s nimi komunikovat
Ivo Brýdl
Ivo Brýdl Head of Mobility and Fintech AI, Dataclair.ai
14:30-16:30

AI a data ve službách marketingu: Jak lépe chápat zákazníky a jak s nimi komunikovat

O čem to bude?

Klíčem k úspěchu v marketingu a PR je dnes schopnost doručit správný obsah správným lidem ve správnou chvíli. Jak ale toto pravidlo aplikovat v praxi? Představíme, jak inteligentní využití geolokačních dat a pokročilých jazykových modelů přináší revoluci v cílení a komunikaci s vaší cílovou skupinou. Na příkladech z naší praxe ukážeme, jak lze efektivně vybírat lokality pro podnikání, analyzovat pohyb a chování zákazníků, a dokonce i předvídat jejich potřeby. Uvidíte, jak můžete pomocí AI zmapovat tok lidí a vozidel pro optimální plánování venkovních reklamních kampaní a jak přizpůsobit komunikaci, aby byla co nejpřitažlivější právě pro vaše zákazníky. Odhalíme i to, jak generativní AI využít na poli komunikace a jaké jsou její silné stránky.

Ivo Brýdl

Ivo Brýdl

Head of Mobility and Fintech AI, Dataclair.ai

Vede tým expertů na Big data a data science v O2 v rámci inovačního centra pro aplikaci umělé inteligence Dataclair.ai. Zabývá se rozvojem produktů pro analýzu spádovosti, návštěvnosti a plánování dopravy, kde se využití Big dat a umělé inteligence stává běžným standardem nejen v soukromém, ale i veřejném sektoru. Jeho výzkumný tým zároveň hledá možnosti, jak zbytková data z mobilní sítě využít pro měření dopravních proudů. Na své práci ho baví neustálé hledání dalších cest k inovacím a možnost tvořit nové datové produkty, které mohou v konečném důsledku pomoci ke správné a efektivní komunikaci v digitálním světě. 

Jak lidem vykouzlit úsměv na tváři díky AI?
Marek Řípa
Marek Řípa Senior Brand & Media Manager, Seznam.cz
14:30-16:30

Jak lidem vykouzlit úsměv na tváři díky AI?

O čem to bude?

Po dlouhých dvaceti letech dostal psí maskot Seznamu nový digitální kožich. Jakou roli při tom sehrála AI? Může AI marketérům pomoci k vykouzlení úsměvů na lidských tvářích? Nejen to ukáže Marek na příkladu loňské brandové kampaně české internetové jedničky.

Marek Řípa

Marek Řípa

Senior Brand & Media Manager, Seznam.cz

Třetím rokem působí v marketingovém oddělení Seznamu. Má na starosti primárně brand Seznamu jako takového, ale i plánování offline médií a zastřešení výzkumných aktivit marketingu. Využívá při tom mimo jiné zkušenosti, které si odnesl z předchozího působení v mediální agentuře.

Jak AI a využití dat mění mediální trh
Michal Hroneš
Michal Hroneš Head of Group Innovations, Newton Media
14:30-16:30

Jak AI a využití dat mění mediální trh

O čem to bude?

Umělá inteligence pomáhá v media inteligence již řadu let. Pokročilé algoritmy přinesly revoluční změny v mediálním monitoringu, redakčních procesech a exekutivních shrnutích. Mediální byznys ale čeká vlivem rychlého vývoje AI ještě hlubší změna. Na případových studiích představíme, jak nové technologie mohou pomoci v práci komunikačním týmům a přispívají k větší transparentnosti, rychlosti a přesnosti v mediálním průmyslu.

Michal Hroneš

Michal Hroneš

Head of Group Innovations, Newton Media

Michal vede iniciativy zaměřené na inovace a technologický rozvoj napříč celou skupinou Newton Media. Jeho role zahrnuje identifikaci a implementaci nových technologií a řešení. S důrazem na spolupráci a synergií mezi pobočkami v různých zemích vede týmy k dosažení inovací, které definují budoucnost mediálního průmyslu.

Důvěryhodnost vašich kampaní v době AI
Petra Dolejšová
Petra Dolejšová advokátka
14:30-16:30

Důvěryhodnost vašich kampaní v době AI

O čem to bude?

AI tvorba zvolna proniká do médií i vašich reklamních počinů. Jak se na AI generovaný obsah dívá právo? Musíte nám zapojení AI nástrojů přiznávat? Jde v marketingu využívat deepfakes? Mohou média či značky generovat obrázky reálných osob? Jak to poznáme? A jak se takový obsah z pohledu práva chová? Mrkneme na to prakticky, na aktuálních příkladech a způsobem, který vám nedá spát.

Petra Dolejšová

Petra Dolejšová

advokátka

Je advokátka se specializací na právo v oblasti e-commerce, marketingu, ochranu osobních údajů a značky. Často a ráda předává své know-how na školeních, ze kterých vynechává paragrafy, na jejich místo sází příklady z praxe, lehkost a vtip. Posluchačům se nechce věřit, že po jejích přednáškách „chtějí právní přídavek”.

AKA AI Battle
Richard Axell
Richard Axell Creative Director, TRIAD Advertising Praha
Jan Jelínek
Jan Jelínek Founder & Creative Director, B&T agency
14:30-16:30

AKA AI Battle

O čem to bude?

Duel strojů, který přímo na pódiu ukáže možnosti i hranice AI při tvorbě komunikačních kampaní.

Richard Axell

Richard Axell

Creative Director, TRIAD Advertising Praha
Jan Jelínek

Jan Jelínek

Founder & Creative Director, B&T agency
14:30-16:30

Workshop paralelní s blokem C

Moderuje:
Kateřina Paterová , Blue Events
Workshop: Strategickou komunikací proti dezinformacím
Josef Holý
Josef Holý spoluautor podcastu Kanárci v síti
Oldřich Bruža
Oldřich Bruža major v záloze
Tomáš Kolomazník
Tomáš Kolomazník spoluzakladatel a ředitel, Center for Security Consulting
Štefan Sarvaš
Štefan Sarvaš Growth Legacy – Mars Strategy
14:30-16:30

Workshop: Strategickou komunikací proti dezinformacím

O čem to bude?

Dezinformace tu s námi byly vždy. V čem jsou ale dnes jiné? Jaké riziko představují? Jak technologie, a hlavně AI mění vliv dezinformací na fungování státních institucí a firem?

Autoři nové knihy „Proč věříme dezinformacím” budou se svými hosty diskutovat o tom, jak eliminovat negativní dopady dezinformací a předcházet reputačním rizikům pomocí strategické komunikace. Ukážeme si příklady z praxe, jak firmy a instituce ke strategické komunikaci přistupují. Pozor, kapacita je omezená!

Josef Holý

Josef Holý

spoluautor podcastu Kanárci v síti

Technolog s vášní pro vše lidské a stejně hlubokou nedůvěrou k „technoutopismu“. Pracoval ve firmách jako je Sun Microsystems, MSD, Avast nebo Semantic Visions.

Přes téma rizik umělé inteligence se v posledních letech dostal k širšímu tématu digitálních manipulací, výpočetní propagandy a dezinformací, o kterých spoluvytváří český podcast Kanárci v Síti a přednáší na FIT ČVUT předmět “Hacking mysli”. 

Oldřich Bruža

Oldřich Bruža

major v záloze

Od roku 2002 do roku 2014 byl bojovým operátorem 601. skupiny speciálních sil v Prostějově. Účastnil se čtyř bojových misí v Afghánistánu a nasazení na africkém kontinentu. Mezi léty 2014 – 2018 sloužil na Ředitelství speciálních sil Ministerstva obrany, kde se začal mimo jiné zabývat problematikou informačního válčení, uměním propagandy a absolvoval kurz ochrany sil v informačním prostoru (Digital Force Protection) při velitelství speciálních sil NATO v belgickém Monsu. Od roku 2018 byl u zrodu nového druhu sil a pomáhal budovat Velitelství kybernetických sil a informačních operací v Brně. Prováděl školení napříč Armádou České republiky, ale i v akademickém prostředí na téma informačního válčení. Implementoval program Digital Force Protection do Armády České republiky. V roce 2020 byl nasazen v NATO operaci eFP Lithuania (enhanced Forward Presence) na mezinárodním štábu velení mise se zodpovědnosti za plánování a koordinaci informačních operací a dále poradenství a implementaci strategické komunikace pro východní křídlo aliance v Litvě. Na konci roku 2023 ukončil služební poměr v Armádě České republiky. Nyní se věnuje mimo jiné konzultační činnosti a poradenství v oblasti informačního válčení a strategické komunikace.

Tomáš Kolomazník

Tomáš Kolomazník

spoluzakladatel a ředitel, Center for Security Consulting

Věnuje se bezpečnostní politice, obrannému průmyslu, kybernetické a informační bezpečnosti. Je členem bezpečnostní komunity při Geneva Centre for Security Policy Alumni Association. Účastní se mezinárodních projektů, vystupuje na konferencích a publikuje o bezpečnostních tématech doma i v zahraničí. V minulosti pracoval na Ministerstvu obrany na Sekci obranné politiky a strategie, kde měl na starosti mezinárodní vztahy. V současné době vyučuje na soukromé vysoké škole Ambis v Praze a zároveň absolvuje PhD studia na Metropolitní univerzitě Praha.

Štefan Sarvaš

Štefan Sarvaš

Growth Legacy – Mars Strategy

Pracuje 15 let na různých regionálních a globálních pozicích pro společnost Mars. Jeho doménou jsou Consumer & Market Insights, je členem interní konzultační skupiny zaměřené na Growth Legacy Strategic Program, společnou iniciativu společnosti Mars a Ehrenberg Bass Institute for Marketing Science v Austrálii. V rámci konzultační činnosti se věnuje především marketingovým a komunikačním strategiím a je odpovědný za oblast kognitivních předpojatostí v rozhodování o těchto strategiích, jakož i to jak jim předcházet.

16:30-18:30

Koktejl